Wiele dużych miast, w których dużą uwagę poświęca się na wygląd zewnętrzny rozwija wiele usług związanych z pielęgnacją naszego ciała. Jednym z takich miejsc jest klinika medycyny estetycznej. Szczecin to jedno z wielu takich miejsc, gdzie można wykonać zadowalające zabiegi kosmetyczne. Botoks to jeden z wielu zabiegów, na który decyduje się coraz większa ilość pań. Często kojarzony z pełnymi, tak zwanymi ‘’kaczymi’’ ustami. Okazuje się jednak, że bezpodstawnie. Czym jest oraz dlaczego stał się tak popularnym zabiegiem? Wszystkiego na temat upiększania twarzy słynnym botoksem dowiesz się już w poniższym artykule. Zapraszamy!

Botoks- rodzaj substancji

Przed zdecydowaniem się na kuracje botoksem warto zaczerpnąć trochę wiedzy, na temat płynu, który będzie wykorzystany podczas zabiegu. Botoks jest to toksyna botulinowa, czyli jedna z najsilniejszych toksyn biologicznych w przyrodzie. Toksyna jest produkowana przez bakterie beztlenowe o nazwie Clostridium botulinum, która służy między innymi do korygowania zmarszczek w okolicach twarzy. W medycynie stosuje się odmianę A, gdzie za jej pomocą wykonuje się popularne zabiegi w licznych klinikach medycyny estetycznej.

Do czego służy?

Przez wiele pań, botoks błędnie mylony jest z wypełnianiem oraz powiększaniem ust. Botoks nie jest to substancja wypełniająca, zatem nie ma ona zdolności do powiększa oraz wypychania skóry. Toksyna botulinowa służy zatem do korekty głównie zmarszczek, które pojawiają podczas oznak starzenia. Głównie wykorzystuje się go do redukcji kurzych łapek, zmarszczek między brwiami, na czole, szyi oraz zmarszczek śmiechu., w kącikach ust. Wstrzyknięta toksyna powoduje, że blokuje ona połączenia nerwowo mięśniowe w tkankach skóry. Dzięki temu mięśnie twarzy, tak zwane mimiczne ulegają rozluźnieniu, a widoczne zmarszczki wygładzają się. Efekt można utrzymać nawet podczas sześciu miesięcy.

Jak wybrać odpowiednią klinikę?

Wybór kliniki jest istotny, ponieważ to umiejętności lekarza medycyny estetycznej zagwarantują nam zadowalający efekt. Podczas poszukiwań dobrej kliniki warto sprawdzać opinię na temat usług wykonywanych tam lekarzy. Profesjonalnie wykonany botoks nie zmienia wyrazu twarzy, lecz usuwa oraz koryguje niechciane wgłębienia oraz blizny na skórze. Tuż przed zdecydowaniem się na zabieg warto przeprowadzić dokładną rozmowę z lekarzem, u którego chcemy dokonać zabiegu. Kompetentny lekarz z pewnością przeprowadzi krótki wywiad, w którym poinformuje pacjenta o wcześniejszym przygotowaniu się do zabiegu.