Czy biżuteria to atrybut modowy przeznaczony tylko i wyłącznie dla Pań? To pytanie od lat zadaje sobie wielu ludzi. Na szczęście w XXI wieku Panowie nie mogą czuć się pokrzywdzeni, ponieważ znajdziemy wiele jej przejawów dedykowanych stricte pod nich. Dzisiaj męska biżuteria to zegarki, łańcuszki na szyję, czy bransoletki na nadgarstek. Co ciekawe, od kilku dekad równie powszechne stało się stosowanie przez mężczyzn kolczyków. W tym artykule postaramy się wymienić przejawy męskiej biżuterii i po części przybliżyć typy oraz ich znaczenie.

Zegarki, jako must have

Męska biżuteriaZaczniemy chyba od najbardziej powszechnego typu, czyli zegarków na rękę. Te od dawien dawna były noszone zarówno przez panów jak i płeć piękną. Dzisiaj w ofercie sklepów z zegarkami znajdziemy wiele modeli. Jedne niezwykle wymyślne i oryginalne inne nieco bardziej stonowane. Wszystko zależy od tego, jaki typ męskiej biżuterii preferuje dany użytkownik. Ciekawym zjawiskiem jest rosnąca popularność zegarków sportowych, które dosyć prężnie stają się kluczowymi atrybutami modowymi i to nawet w przypadku tych nieco bardziej eleganckich stylizacji.

Co masz na szyi?

Wśród męskiej biżuterii dużą rolę odgrywają także łańcuszki na szyję. Tutaj wiele zależy od przekonań religijnych, gdyż to właśnie symbole wiary najczęściej nosi się w tym miejscu, aczkolwiek różnego rodzaju niezwiązane naszyjniki i ozdoby to także powszechna praktyka. Łańcuszki bywają różne. Od grubych „kajdanów” ze złota i srebra po subtelne naszyjniki z mikroskopijnymi ogniwami. Niezależnie od tego, na jaki się zdecydujemy, z pewnością jest to ciekawy element męskiej biżuterii, który w dodatku może mieć symboliczne znacznie.

Opaski i bransoletki

Kolejny akapit poświęcimy bransoletkom na rękę. Tutaj spectrum jest bardzo szerokie. Producenci męskiej biżuterii dostarczają silikonowe opaski, bransoletki materiałowe, rzemyki, a nawet metalowe bransolety oraz łańcuszki na nadgarstek. Wszystkie te elementy można podzielić niejako na pewne stylistyki. Wśród użytkowników męskiej biżuterii z pewnością znajdą się tacy, którzy cenią bardziej eleganckie i szykowne bransolety, ale również Ci stawiający na luźniejsze formy. W tym przypadku warto postawić np. na różnego rodzaju rzemyki czy skórzane bransoletki na rękę.

W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się męska biżuteria wykonana z drewna. Twórcy do tego stopnia podłapali ten trend, że dzisiaj z drewna tworzy się nawet kompletne zegarki. Niezależnie od tego, na jaką męską biżuterię się zdecydujemy, z pewnością będzie to dobry krok, który pozwoli podkreślić styl noszącego, jak również stworzyć unikalny look wzbogacony o różnorakie atrybuty modowe.