Chcąc dokładnie zapakować produkty konfekcjonowane, należy zaopatrzyć się w odpowiednią folię. Drewno, metal, a także produkty takie jak butelki, czy puszki oraz materiały wykonane z tworzyw sztucznych można szczelnie opakować jedynie folią termokurczliwą.

Możliwości, jakie daje nam opakowanie termokurczliwe

Folia ta daje nam wiele możliwości. Do najważniejszych należy łączenie nawet sporej ilości towaru w duże zgrzewki oraz pakiety. Największe zastosowanie folia termokurczliwa znajduje w przemyśle spożywczym. Są one uznawane za bardzo trwałe, dzięki czemu tak chętnie przedsiębiorcy z nich korzystają. Również drobniejsze tworzywa sztuczne, które wysyłane są do poszczególnych sklepów z dużych hurtowni, pakowane są za pomocą takiego rodzaju folii. Po nałożeniu, folia przylega do produktu, jest również mocna i oczywiście bardzo skuteczna. Nawet w przemyśle drzewnym, folia termokurczliwa okazuje się być niezwykle przydatna. Drzwi oraz inne elementy meblowe, a nawet brykiet łączone są tą folią.

folia termokurczliwa

Działanie opakowań termokurczliwych

Po wykorzystaniu folii, bardzo dokładnie przylega ona do opakowania. Dzięki temu możemy zrezygnować z kartonów lub streczu. Sama folia wystarczy do zabezpieczenia i złączenia produktów. Folia ta gwarantuje zabezpieczenie przed uszkodzeniami oraz wpływem czynników zewnętrznych, takich jak choćby promienie słoneczne, brud oraz woda. Dzięki temu, że na rynku istnieje wiele rodzajów folii termokurczliwej, każdy może wybrać taki model, które najbardziej będzie mu odpowiadał. Zwiększa to również możliwości zastosowania. Poza spełnieniem wszelkich wymogów technicznych, folie te mogą być również produkowane w wielu wariantach kolorystycznych. Do najbardziej popularnych należą białe, zielone oraz żółte. Daje to również możliwość naniesienia na folię loga firmy lub informacje dotyczące produktu owiniętego folią. Folia termokurczliwa jest dostępna w kilku wariantach. Można ją zakupić jako zwyczajną taśmę, ale również jako rękaw lub nawet półrękaw.