Chociaż w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych nie brakuje ubranek dla dzieci, to wielu rodziców ma często duże trudności z ostatecznym wyborem. Odzież dla dzieci musi cechować się nie tylko wyglądem, ale również wygodą i bezpieczeństwem. Jakie getry dziecięce są najlepsze? Który materiał wybrać? Zapewne te i wiele dylematów spotyka mamy dzieci w każdym wieku. Z tego powodu, warto pamiętać o kilku zasadach, które z pewnością pozwolą wybrać jakościowe i wygodne getry dziecięce. 

Getry dla dzieci: jakie wybrać?

Getry dziecięce: czym kierować się podczas zakupów?Getry dziecięce to uniwersalne spodenki, które są nieodłącznym elementem szafy każdej pociechy. Można nosić je zarówno do przedszkola, jak i podczas spacerów, czy zabaw w domu. Z tego względu, tak często sięgają po nie rodzice. 
Po pierwsze: wygoda
 
Obecnie nie brakuje kolorowych i pięknych spodek dla dzieci. Jednak ze względu na stałą ruchliwość dzieci, wygląd należy odłożyć na dalszy plan. Dzieci nie tylko chodzą w getrach, ale również bawią się w nich, siadają, kucają, dlatego tak ważny jest komfort noszenia. Najważniejsze jest to, aby nie krępowały ruchów i w żaden sposób nie uwierały. 

Po drugie: materiał

Wygoda zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonywane są getry dziecięce. Poniżej kilka popularnych i uniwersalnych propozycji, które dostępne są w wielu sklepach.

  • Bawełna - najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście 100% bawełna, jednak często występuje z domieszką innego materiału np. elastanem. 
  • Dzianina - to kolejna tkanina wykorzystywana do szycia getrów dziecięcych, jednak ten rodzaj świetnie sprawdza się do tworzenia codziennych stylizacji dziewczynek np. zamiast rajstopek pod sukieneczkę. 
  • Poliester - z pewnością jest to najczęściej stosowany materiał w przypadku getrów, czy legginsów zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Chociaż jest niezwykle wygody, to czasami jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Warto wybierać zatem getry, których poliester stanowi jedynie jakiś procent składu. 

Po trzecie: pas 

Elementem, który znacząco wpływa na komfort dzieci, to z pewnością pas. Najlepiej wybrać getry, które mają elastyczną tasiemkę, umożliwiającą wygodne dopasowanie. Warto pamiętać, że w sklepach wybór tego typu spodek dla dzieci jest ogromny i często kierujemy się przede wszystkim ceną. Warto jednak pamiętać, że z każdym praniem, czy założeniem getrów ich materiał się wyciera. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zakup getrów nieco droższych np. bawełnianych, które dzieci założą kilka razy, bez utraty na jakości. Getry dla dzieci coraz częściej łączą w sobie jakość i nowoczesny wygląd, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć idealne rozwiązanie dopasowane do potrzeb naszych pociech.