Swoje początki zielona herbata ma w Chinach, kiedy to przez przypadek jeden listek jej rośliny wpadł do naczynia, z którego cesarz pił wrzącą wodę. Od tamtej pory coraz to nowe fakty dotyczące tego napoju są okrywane. Na świecie istnieje niezliczona ilość jej odmian i smaków, a sposoby jej podawania są inne w każdym miejscu na świecie. Zdecydowanie łączy ludzi, ponieważ jest ponad podziałami kulturowymi. Z całą pewnością nie ma miejsca na świecie, w którym ludzie nie znają zielonej herbaty.

Jej pozytywny wpływ na organizm

zielona herbata

Ciało ludzkie jest dziwnie skonstruowane i czasem do końca nie wiadomo, co posiada pozytywny, a co negatywny na nie wpływ. Niemniej jednak naukowcy z całego świata są zgodni co do tego, że zielona herbata posiada niezwykle pozytywny wpływ na cały organizm, a także poszczególne jego części.

Kto powinien pić i ile?

Już jeden kubek zielonej herbaty dziennie potrafi zdecydowanie obniżyć ryzyko zapadnięcia na choroby związane z układem krążenia. Potrafi obniżyć ten „zły” cholesterol w organizmie, więc krew może swobodnie płynąć w żyłach. Jest gorąco polecana osobom cierpiącym na nadwagę. Pobudza metabolizm i delikatnie łagodzi uczucie łaknienia. Picie jej codziennie przez miesiące może za skutkować delikatnym spadkiem wagi.

Różne odmiany zielonej herbaty

Co kraj to obyczaj i posiadany rodzaj zielonej herbaty. Odmiany chińskie różnią się między sobą, a co dopiero od tych zza granicy. Różnice te wynikają ze sposobu hodowli roślin w różnych prowincjach. W europie i na świecie najbardziej znaną odmianą jest Xi Hu Longjing. Można ją dostać w wersji do samo zaparzenia lub w papierowych torebkach. Zielona herbata bardzo często wzbogacana jest w różne smaki, takie jak pigwa, malina czy pomarańcza. W obecnych czasach można dostać ją w każdym sklepie nie tylko spożywczym ale również w drogeriach czy aptekach.