Każda kobieta ma swoje preferencje, jeśli chodzi o wybór idealnej torebki. Dla jednych musi być ona duża i wykonana z wytrzymałego materiału. Inne panie wolą z kolei, gdy torebki są miękkie, łatwe w złożeniu, a materiał przystosowany do częstego prania. Jaką opcją wybrać, aby móc cieszyć się doskonałym wyglądem, ale i wytrzymałością tego niezbędnego, kobiecego dodatku. W istocie natomiast wiele zależy od tego, co konkretnie odpowiada nam według gustu – i to zarówno związanego z wyglądem, jak i użytkowaniem torebki. Jeśli potrzebujemy czegoś, co wytrzyma nawet najgorszą pogodę, ale niekoniecznie pasuje do wytwornego stroju, materiały wodoodporne będą najlepszym wyborem.

Wymagający zamsz

Torebki zamszowe powoli wracają do łask za sprawą zamszowych butów, które pojawiają się coraz częściej na wybiegach mody. Zamsz ma wiele cech pożądanych; szczególnie na pierwszym plan wybijają się piękny wygląd i miła w dotyku faktura. Jest również wytrzymały, ale trzeba o niego właściwie dbać. Dla zachowania dobrego wyglądu zamszowej torebki trzeba przechowywać ją wypchaną, a dodatkowo zadbać o impregnację materiału zewnętrznego.

Długowieczna skóra naturalna

Był moment, że skórzane listonoszki zawojowały świat mody – nie ma w tym nic dziwnego, bo są to torebki bardzo poręczne, a dodatkowo wykonane z dobrej jakości materiału. Skóra naturalna jest bardzo wytrzymała, o ile będzie zadbana: właściwie przechowywana, czyszczona i nawilżana. W takiej sytuacji zarówno duża torba-worek, jak i skórzana listonoszka mają szansę przetrwać nawet kilkanaście sezonów, również przez większość czasu przebywając na wieszaku.

listonoszki skórzaneWytrzymały materiał wodoodporny

Obecnie można spotkać się z dużą popularnością torebek szytych ręcznie przez małe firmy, właśnie z materiałów poliestrowych. Wbrew pozorom zarówno wodoodporny poliester, często z nadrukiem, jak również wodoodporny jeans czy inny tego rodzaju materiał prezentuje się bardzo dobrze. Jego niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość: taka torebka nie przemoknie nam w czasie deszczu, który złapie nas w drodze z pracy. Co więcej, włókna w materiale często są o wiele bardziej odporne na ciągłe tarcie. Dodatkowo torebki z takich materiałów są proste w czyszczeniu.

Modny filc

Na pewno jedną z modowych opcji jest kupienie torebki z filcu. Możemy dostać zarówno wielkoformatowe, jak i malutkie torebki, które sprawdzą się na co dzień, na spotkanie z przyjaciółką czy wyjście do pracy. Warto zadbać o dobrą jakość filcu; do wyboru mamy te miękkie i nieco sztywniejsze oraz twardsze. Musimy przy tym pamiętać, że filc ma skłonność do zbierania np. kociej czy psiej sierści oraz kurzu, jego regularne czyszczenie jest bardzo wskazane.