O telefon trzeba dbać – to nie podlega dyskusji i dla większości osób jest dość oczywistą kwestią. Nie należy więc nosić go luzem w torbie czy plecaku, albo bezładnie wrzucać do tej samej kieszeni, w której nosimy klucze albo portfel. To pozwoli ochronić go przynajmniej przed zarysowaniem, jednak równie niebezpieczne dla każdego telefonu są upadki i to one są przyczyną wielu uszkodzeń i napraw. Jakie zatem wybrać zabezpieczenie dla swojego telefonu, skoro na rynku są ich dziesiątki? Przyjrzyjmy się kilu najpopularniejszym rodzajom, wśród których jest kabura, pokrowiec, futerał na telefon i bumper.

Kabura na telefon

Kabura to ten rodzaj obudowy, który przypinany jest do paska. Najpopularniejszy wśród aktywnych mężczyzn, jednak powoli wychodzi z użycia ze względu na dość duże rozmiary. Częściej spotykany w przypadku komórek starszej generacji.

Futerał na telefon

Futerał jest dość podobny do kabury, jednak najczęściej pozbawiony paska. Często pozwala umieścić telefon wewnątrz na stałe, to znaczy nie ma potrzeby wyjmowania całkiem telefonu, żeby odebrać połączenie czy zrobić zdjęcie. W tym celu wystarczy odchylić czy podnieść jedną z klapek. Futerał na telefon najczęściej wykonany jest ze skóry, lub innych, solidnych materiałów, których grubość i trwałość zapewnia dobrą amortyzację podczas upadku i ochronę przed zarysowaniem.

Pokrowce

Pokrowiec na telefon w odróżnieniu od futerału wymaga zawsze wyjęcia telefonu w celu użycia. Może on przybrać formę woreczka, czy czegoś w rodzaju „skarpety”, w którą wsuwa się telefon, a ta ściśle go obejmuje. Zaletą pokrowców jest ich lekkość, niewielki rozmiar i miękkość. Chronią one przed rysami, jednak nie należy liczyć za bardzo, że uchronią telefon przed upadkiem. Na pewno lepiej zniesie go w pokrowcu, niż bez, ale w takim wypadku lepiej na to uważać. Pokrowce są dość uniwersalne i pasują niemal do każdego rodzaju telefonów, dotykowych, jak i starszych modeli z klawiaturami.

Bumpery

Bumper to inaczej silikonowa lub gumowa otoczka, która chroni boki telefonu i jego tył. Najczęściej stosowana jest do płaskich smarfonów dotykowych. Bumpery niwelują siłę upadku, o ile telefon nie upadł ‘na wyświetlacz’, więc dla pełniejszej ochrony, wiele osób dokupuje do nich również folię czy inną osłonę na sam ekran.