Producenci obuwia muszą być dzisiaj bardzo pomysłowi, aby wybić się na tle konkurencji. Może to dotyczyć nietypowych rozwiązań technologicznych zastosowanych przy produkcji butów, wzornictwa lub innych zaskakujących elementów.

Wiele firm stara się stosować w procesie produkcji bardzo ciekawe surowce. Guma w tej branży nie jest niczym oryginalnym, ale głównie myślimy o niej w kontekście podeszwy (ewentualnie niektórych wstawek znajdujących się na bucie). Zaxy poszło jednak o krok dalej i pokusiło się o stworzenie wyjątkowych butów wykonanych z gumy. Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni, wszak z tego surowca od lat wykonuje się np. kalosze. Jednak buty marki Zaxy nie mają nic wspólnego z kaloszami. To eleganckie i ładne balerinki w wielu kolorach i wzorach.

zaxyGumowe baleriny na prawdę bardzo dobrze wyglądają, a ich powierzchnia jest zwarta. Niektóre modele są zupełnie matowe, inne błyszczą się niczym przedwojenne lakierki. Nie można odmówić im szyku i klasy, choć to wciąż „tylko” guma. Największa zaletą butów Zaxy jest łatwość utrzymania czystości. Buty bardzo dobrze się czyszczą, można jest myć swobodnie pod bieżącą wodą. Właścicielki gumowych balerinek często powtarzają, że musza kupować buty o jeden rozmiar większy. Może to wynikać z właściwości fizycznych gumy lub producent zaniżył w tym wypadku rozmiarówkę. Kolejny plus butów to odporność na deszczową pogodę. Balerinkom nie straszne wiosenne deszcze, które są u nas dość częste. Buty jednak zupełnie nie nadają się na upały, ale powiedzmy sobie szczerze- które zabudowane buty nadają? W upały pozostaje nam tylko noszenie japonek, klapek i sandałków. Znakiem rozpoznawczym marki Zaxy jest niewielki, uroczy motylek, który też umieszczany jest na wszystkich modelach tej marki.

Buty Zaxy nadają się zdecydowanie do noszenia na co dzień. Wiele modeli ma odkryte palce lub pięty, dzięki czemu mają nieco lżejszy wizualnie krój. Może się wydawać na pierwszy rzut oka, że buty nie są wygodne, obcierają lub odparzają skórę. Nic bardziej mylnego. Zastosowana do produkcji guma ma bardzo dobra jakość i jest niemal aksamitna w dotyku. Wkładki są wykonane z wysokiej jakości skóry ekologicznej i zapewniają naszym stopom oddychanie. Dodatkowo, często posiadają bardzo ciekawy wzór, co jest cenne w modelach z odkrytymi częściami. Zaxy często dodaje do swoich butów różnego rodzaju aplikacje, np. kokardy, motylki, kwiaty, które również są wykonane z gumy. Asortyment Zaxy jest bardzo trwały i precyzyjnie wykonany, co tez przekłada się bezpośrednio na cenę.