sypialnia nowoczesnaWielu z nas ma już za sobą etap urządzania pierwszego mieszkania. Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest odpowiednie dobranie materiałów, kolorów, mebli oraz dodatków w taki sposób aby później mile spędzać czas w naszym gniazdku. Wśród wielu pomieszczeń w naszych domach jedynym z najważniejszych pomieszczeń, nie mniej istotnych niż kuchnia czy pokój dzienny, jest sypialnia. Wielu z Was powie: "W sypialni większość czasu spędzamy śpiąć, więc jakie znaczenie ma w jaki sposób urządzimy to pomieszczenie?" Nic bardziej mylnego! To w jaki sposób urządzona jest nasza sypialnia, a co za tym idzie jak czujemy się spędzając czas w tym pomieszczeniu przekłada się na jakość naszego snu. Zatem powstaje pytanie: jak urządzane są nowoczesne sypialnie?

1) Delikatne światło W sypialni nie potrzebujemy ostrego światła, takiego jak chociażby przy pracy przy biurku. Wybierz lampy z dużym kloszem, który rozproszy światło. Przy łóżku postaw lampki nocne. Jeżeli lubisz czytać w łóżky przyda się także lampka, którą możesz skierować w stronę Twojej lektury.

2) Firanki, zasłony i rolety Osoby, które mają sypialnie o ekspozycji wschodniej doskonale wiedzą, że bez grubej zasłony lub ciemnej rolety się nie obędzie - zwłaszcza latem, kiedy słońce wstaje już kilka minut po czwartej

3) Zagłówek W nowoczesnych sypialniach świetnie prezentują się tapicerowane zagłówki, a nawet całe łóżka. Miękkie, tapicerowane łoża dodają wnętrzu przytulności, a na dodatek prezetują się wyjątkowo elegancko.

4) Poduszki Dzięki poduszkom szybko zmienisz nastrój w swojej sypialni! Wystarczy zmiana poszewek poduszek na łóżku oraz narzuty i pomieszczenie nabiera nowego blasku

5) Stolik w nogach łóżka Jeżeli powierzchnia Waszej sypialni jest dość duża warto skorzystać z inspiracji rodem ze Stanów Zjedoczonych - w nogach łóżka możemy wstawić stolik! Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu zyskasz miejsce na odłożenie ubrań lub ustawienie stolika ze śniadaniem - docenisz to rozwiązanie zwłaszcza w niedzielny poranek!