Podróżowanie z dzieckiem autem wymaga zakupu specjalnych dodatków, dziecko w samochodzie musi być odpowiednio zabezpieczone. Jazda bez fotelika to nie tylko narażanie zdrowia i życia malucha, ale również wykroczenie prawne. Na rynku istnieje wiele opcji do kupienia, jednak gdy przychodzi do wyboru najlepszej, to dla rodziców zaczynają się strome schody.

Fotelik musi być dopasowany

Foteliki samochodowe przeszły bardzo duże zmiany w swoich konstrukcjach. W ostatnich latach kładziony jest coraz większy nacisk na bezpieczeństwo dzieci. W efekcie wszystkie produkty, które są skierowane do zaspokajania ich potrzeb przechodzą gruntowne kontrole jakości i bezpieczeństwa. Dzisiejszy fotelik samochodowy nie jest uniwersalny, czyli nie będzie sprawdzał się tak samo dla dziecka małego i już podrośniętego. Fotelik 9-18 kg to zakres dla starszych dzieci o czym często się zapomina. Z fotelikami samochodowymi nie jest jak ze spodniami, do których się „dorośnie”. fotelik 9 18W pierwszej fazie życia dziecko będzie potrzebowało innego fotelika, najlepiej model kompatybilny z podstawą wózka – w ten sposób najmłodszego członka rodziny można swobodnie i komfortowo przewozić w, do i z auta. Starsze dzieci potrzebują innych, specjalnie dopasowanych fotelików. Fotelik 9-18 to kategoria, z którą trzeba się zapoznać chcąc wymienić fotelik w aucie dla większego dziecka. Jednak sam fakt, że fotelik jest w tym przedziale wagowym często nie ułatwia sprawy. Na rynku istnieje całe mnóstwo fotelików samochodowych, sfera produktów dla dzieci ciągle się rozrasta, a fakt, że rodzice coraz częściej podróżują ze swoimi dziećmi napędza popyt na tego rodzaju produkty. Dziś prawie każdy ma samochód, więc oferty na dodatki w postaci fotelików się mnożą. Trzeba jednak wybierać mądrze.

Foteliki w 100% bezpieczne

Sugerowanie się niską ceną przy wyborze nie będzie dobrym pomysłem. Można znaleźć fotelik 9-18 w rozsądnej cenie, która nie uderzy zbytnio w domowy budżet, jednak usilne cięcie kosztów jest złą strategią. Kupując fotelik samochodowy dla dziecka, trzeba mieć pewność, że zapewni on naszemu maluchowi bezpieczeństwo oraz komfort. Dziecko nie może sztywno siedzieć w foteliku w czasie dłuższych podróży, rozwijający się organizm jest bardzo podatny na czynniki rozwijające przyszłe wady postawy. Tanie, no-nameowe foteliki przeważnie nie posiadają atestów oraz certyfikatów jakości. Chcąc kupić to, co prawdziwie najlepsze należy sprawdzić przede wszystkim producenta – ile istnieje na rynku, jakie zapewnienia posiadają jego produkty oraz czy jego ofercie ufają rodzice. W sieci bez większych problemów szybko dotrze się do tych informacji. Kupując foteliki w sklepach internetowych należy sprawdzić dokładną specyfikację produktu oraz jeśli istnieje możliwość zadania pytania sprzedającemu, to ją wykorzystać, a nie robić pochopnie zakup. Każda jazda z dzieckiem musi dawać rodzicowi świadomość, że na tylnym siedzeniu wszystko jest w porządku, inaczej nie będzie mógł się on w pełni skoncentrować na prowadzeniu samochodu.