Nie tylko zimą, ale także latem, należy zadbać o odpowiednie okrycie głowy naszego dziecka - oraz nas samych. Kiedy wysokie temperatury dają się we znaki, najmłodsi są szczególnie narażeni na przegrzanie i związane z tym konsekwencje. Dlatego też latem, należy szczególnie chronić dzieci przed szkodliwym, nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nie zapominajmy jednak również o chronieniu własnej skóry - a dokładniej własnej głowy.

Głowa zawsze zakryta

Wychodząc na słońce, podczas upalnych letnich dni, należy przede wszystkim przemyśleć, czy naprawdę musimy akurat wtedy wychodzić gdziekolwiek z dzieckiem. Jeżeli jednak jest taka konieczność, okrycie głowy jest niezbędne. Do wyboru mamy bardzo wiele możliwości. Najpopularniejsze z nich to chusta na głowę, kapelusz, lub czapka z daszkiem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Chusta na głowę - np. chusta Buff jest przede wszystkim przewiewna, dlatego też chroni głowę dziecka, a jednocześnie pozwala na przewiew powietrza, co jest komfortowe i chroni przez nadmiernym poceniem się. chusta na głowęCzapka z daszkiem oraz kapelusz natomiast chronią dodatkowo przed rażącymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu można bardziej komfortowo przebywać na słońcu. Kwestią istotną podczas wyboru okrycia na głowę, czy to będzie chusta na głowę, chusta Buff czy też czapka lub kapelusz — jest materiał, z którego okrycie jest wykonane. Latem warto postawić na materiały przewiewne, wykonane z naturalnych tkanin, jak len czy też bawełna. Należy unikać sztucznych tkanin, które będą powodować nieprzyjemne uczycie pocenia się i nie będą komfortowe w noszeniu. Te same zasady należy zastosować, kiedy wybieramy chustę dla siebie.

Filtry przeciwsłoneczne

Podczas ekspozycji na słońce, szczególnie najmłodszych, nie wolno zapominać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Wysoka ochrona tzn. 50+ zapewni bezpieczne przebywanie na słońcu. Okrycie głowy nie wystarczy, ponieważ nie tylko głowa wymaga ochrony przed nadmiernym i szkodliwym promieniowaniem UV. Dlatego też wybierając się z dzieckiem na letni spacer, należy wcześniej posmarować je kremem z filtrem przeciwsłonecznym, min. 30 minut przed planowaną ekspozycją na słońce. Dla najmłodszych najlepsze będą filtry mineralne, pozbawione sztucznych dodatków chemicznych/Sezon letni wymaga dużej rozwagi. Ekspozycję słoneczną należy zaplanować na tę część dnia, w której słońce nie jest aż tak bardzo intensywne, najlepiej na godziny poranne lub wieczorne, kiedy można już nieco odetchnąć od upalnego słońca. Dziecko przed wyjściem na spacer należy bezwzględnie zabezpieczyć okryciem na głowę oraz kremem z filtrem, który używamy na wszystkie, wystawione na słońce partie ciała, chroniąc je przed nadmiernym promieniowaniem UV. Jeśli zależy Ci na ochronie przed słońcem i możliwości modyfikacji, sprawdź chusty Buff tutaj: https://buff.pl/pol_m_Chusta-Buff-1011.html.