Miód jest słodkim płynem wytwarzanym przez pszczoły przy użyciu nektaru z kwiatów. Jest klasyfikowany według koloru, a jasne, złote i bursztynowe miody w sklepie zdziadapradziada.pl są tego najlepszym przykładem. Smak szczególnego rodzaju miodu zależy od rodzaju kwiatu, z którego zebrano nektar – warto zatem spróbować ich wszystkich, by znaleźć ten swój ulubiony.

Jakie miody w sklepie zdziadapradziada.pl?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o miodach w sklepie zdziadapradziada.pl warto wiedzieć, iż dostępne są zarówno surowe, jak i pasteryzowane formy miodu. Miód surowy jest usuwany z ula i butelkowany bezpośrednio, i jako taki będzie zawierał śladowe ilości drożdży, wosku i pyłków. Uważa się, że spożywanie lokalnego surowego miodu pomaga w alergiach sezonowych, ze względu na powtarzające się narażenie na pyłki w okolicy. Natomiast pasteryzowane miody w sklepie zdziadapradziada.pl są podgrzewane i przetworzone w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Dlaczego warto spożywać miody w sklepie zdziadapradziada.pl​?

miody w sklepie zdziadapradziada.plMiód ma wysokie poziomy monosacharydów, fruktozy i glukozy, i zawiera około 70 do 80 procent cukru, który zapewnia mu słodkość. Miód ma również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Współczesna medycyna zdołała znaleźć zastosowanie dla miodu również w chronicznym leczeniu ran i zwalczaniu infekcji. Co więcej, wciąż znajduje dowody na wiele historycznych zastosowań miodu – z których właściwości możemy czerpać, także gdy stawiamy na szeroki wybór miodów w sklepie zdziadapradziada.pl.​ Miód spożywany jest od tysięcy lat z powodu jego korzyści zdrowotnych. Zdarzały się przypadki, w których ludzie zgłaszali pozytywne skutki stosowania miodu w leczeniu ran, są też dowody na to iż ten pyszny i słodki miód może być w stanie pomóc w leczeniu oparzeń. Co ciekawe, miejscowy miód jest tańszy niż inne interwencje, w szczególności doustne antybiotyki, które są często stosowane i mogą mieć inne szkodliwe skutki uboczne. Choć wciąż jest brak naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia, to były już pewne badania które potwierdziły, że stosowanie miodu medycznego na rany pacjentów jest dobre i nie szkodzi.

Dlaczego więc nie skorzystać z tego słodkiego sposobu leczenia ran, gdy mamy taką możliwość? Poza tym, ostatnie badania wykazały, że miód może zmniejszać przepływ kwasu żołądkowego, a to pomaga zmniejszyć ryzyko refluksu żołądkowo-przełykowego – co jest ogromną zaletą! Dodając do tego wszystkiego przepyszny smak, jaki mają miody w sklepie zdziadapradziada.pl​ nie trzeba dłużej zastanawiać się nad tym czy warto je jeść!