Rodzice małego dziecka zawsze są bardzo dumni, gdy pociecha nauczy się czegoś nowego. Jednakże, nauka czytania, pisania i liczenia nie zawsze przychodzi maluchom z łatwością. Często są zbyt pochłonięte zdobywaniem innego rodzaju wiedzy o świecie lub wolą bawić się ulubionymi samochodzikami czy lalkami. Na szczęście, istnieje kilka sposobów na to, aby uatrakcyjnić naukę tych ważnych umiejętności.

Specjalna tablica do nauki

Żeby dziecko chętnie uczyło się literek, dobrze jest przekuć typową naukę z ciekawą zabawę. Do tego celu przyda się tablica magnetyczna dla dzieci, na której będziesz umieszczać przyczepiające się do niej literki z magnesem. Wyobraźcie sobie oboje, że bawicie się w szkołę i bardzo poważnie podchodzicie do Waszych lekcji. Będzie to całkiem zabawna przygoda. Dzieci są często zafascynowane starszym rodzeństwem, które uczęszcza już do szkoły. Dzięki takiej zabawie, będzie miało ono okazję poznać jak wygląda szkolne życie oraz nauczyć się podstaw czytania. W wielu przypadkach tablica magnetyczna dla dzieci występuje w zestawie z tablicą kredową oraz kolorową kredą. Jeżeli zdecydujesz się na zakup kompletu, wydasz mniej pieniędzy niż gdybyś kupowała dwie tablice oddzielnie, a sama tablica kredowa przyda się w kolejnym etapie nauki. Gdy maluch pozna kształt i brzmienie literek, będziecie mogli zacząć ćwiczyć ich pisanie. Tablice magnetyczne dla dzieci możesz znaleźć tutaj: https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-Edukacyjne_Tablice-dla-dzieci-168.html.

Książeczki z naklejkami

Książeczki z zadankami dla małych dzieci to kolejny sposób na naukę czytania. Kup kilka interesujących egzemplarzy i spędzaj z dzieckiem czas na ich wypełnianiu. Maluchy chętnie oddają się takiej formie rozrywki, a naklejki dodatkowo uatrakcyjniają całą zabawę. Poza tym, niektóre dzieci nie przepadają za kolorowankami lub szybko się nimi nudzą, natomiast zadania związane z przyklejaniem naklejek są mniej męczące i bardziej zajmujące. tablica magnetyczna dla dzieciWybierz oczywiście książeczki przeznaczone do nauki literek. W nich znajdziecie najwięcej przydatnych ćwiczeń. Warto jednak zadbać o różnorodność i wybierać wersje związane z różnymi tematami pobocznymi np. z samochodami, zwierzątkami czy życiem na wsi. Różnorodność zapobiegnie nudzie i pozwoli maluchowi zachować zapał. Dodatkowo, będzie on miał okazję nie tylko nauczyć się literek, ale też innych przydatnych rzeczy. Dobrym pomysłem okazuje się też często wybór książeczek z ulubionymi motywami np. z bohaterami ulubionej bajki. Bez względu na to jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, że nie wszystkie dzieci uczą się w jednakowym tempie i pewne opóźnienia w stosunku do rówieśników mogą być całkowicie naturalne.