Dzieciaki uwielbiają harce na świeżym powietrzu. W wielu przypadkach nawet mało sprzyjająca pogoda nie jest w stanie ich zatrzymać w domu. Wtedy szczególnie należy zadbać o odpowiedni ubiór maluszka. Ciepłe okrycie wierzchnie, czapka i oczywiście kalosze dziecięce – to podstawowy ekwipunek, bez którego żaden malec nie może się obejść. W końcu nikt nie chciałby, aby dobra zabawa zmieniła się w chorobę i kilka dni spędzonych w łóżku z gorączką i siatką lekarstw...

Bądź gotowy!

Kalosze dziecięceGdy pogoda za oknem rozkoszuje nas dużą ilością promieni słonecznych, zwykle nie myślimy o grubych, zapewniających komfort termiczny, ubraniach. Jednak o ile dorośli stosunkowo dobrze znoszą zmieniającą się aurę, o tyle dzieci są na to bardziej wrażliwe. Warto zatem nie czekać do pierwszych, chłodnych dni i już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie odzienie i kalosze dziecięce np. takie: https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Kalosze-dzieciece-165.html aby do minimum wykluczyć wszystkie potencjalne czynniki, które mogłyby popsuć zabawę.

Dla dziewczynki, dla chłopaka

Każda, młoda dama z chęcią założy na swoje nogi kalosze dziecięce, ale pod jednym warunkiem – muszą być ładne. Co to znaczy w przypadku małych dziewczynek? Modele w kolorach pastelowych, odcieniach różu, fioletu czy czerwieni. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju zdobienia, w postaci kotków, serduszek, kokardek czy innych, typowo dziewczęcych detali, które nawet jesienno-wiosenną stylizację będą w stanie udekorować o modny akcent. A jak sytuacja przedstawia się w przypadku chłopców? Czy oni też są tacy wymagający?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, albowiem różne są gusta i preferencje małych mężczyzn, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ich przypadku również pomyśleć o fajnych kaloszach dziecięcych. Co takiego oferują nam producenci? Jak się okazuje – wiele. Oprócz jednokolorowych, typowo chłopięcych odcieni niebieskiego, granatowego, zielonego i pomarańczowego, rodzice mogą wybierać spośród modeli udekorowanych atrakcyjnymi wzorami. Oprócz nadruków zwierzątek, w sprzedaży znajdują się także motywy motoryzacyjne, futbolowe czy typowo bajkowe, komiksowe. Postacie ze Spidermena, Batmana, a może Zygzaka McQueena z pewnością przekonają do siebie niejednego chłopczyka.