Bogaty rynek półfabrykatów biżuteryjnych nie ułatwia sprawy, kiedy myślimy, z czego wykonać kolejną bransoletkę, kolczyki czy zawieszkę. Co będzie funkcjonalne, wysokiej jakości a jednocześnie nie zrujnuje nas finansowo? Naszym zdaniem takim tworzywem jest stal chirurgiczna. Poniżej przeczytasz, dlaczego według nas, jest ona najlepszym metalem do wyrabiania biżuterii.

Powiększysz grono swoich klientek

stal chirurgiczna w wyrobie biżuteriiTworzysz ładne i oryginalne kolczyki, klipsy i inne błyskotki a klientek na nie wciąż jest mało? Wyrabiając biżuterię ze stali chirurgicznej, zwiększysz liczbę zamówień na swoje produkty. Jak to jest możliwe? Stal chirurgiczna to produkt idealny dla osób uczulonych na nikiel, srebro, złoto i inne materiały. Jest ona powszechnie wykorzystywana w medycynie (nie bez powodu nazywa się chirurgiczna) oraz w salonach piercingu, ponieważ nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Klientki, które do tej pory unikały Twoich wyrobów ze względu na obawę przed uczuleniem, z pewności docenią wykorzystanie stali chirurgicznej w produktach. Warto podkreślić, że jest ona znacznie tańsza niż metale szlachetne – a to niesie ze sobą nie jedną, lecz aż dwie korzyści. Po pierwsze – nie zamrażasz własnej, dużej gotówki. Policz, ile Twojej biżuterii wykonanej z droższych materiałów czeka jeszcze na kupca? Ile zainwestowałaś w nie pieniędzy a ile wyszłoby, gdybyś zamiast srebra użyła stali chirurgicznej? Po drugie – obniżając koszty produkcji – możesz obniżyć cenę produktu. To koronny argument, który przemówi do Twoich obecnych i przyszłych klientek.

Duża dostępność i niezmiennie idealny stan

Dostępność różnego rodzaju zawieszek ze stali chirurgicznej jest coraz większa. Jeżeli potrzebujesz bigla o nietypowym rozmiarze lub krawatkę o niespotykanym kształcie, możesz być pewna, że na targach biżuteryjnych czy w sklepach z komponentami do wyrobu biżuterii, znajdziesz poszukiwany detal wykonany ze stali chirurgicznej. Ponadto, stal chirurgiczna wydaje nie poddawać się upływowi czasu. Nie czernieje, nie zmienia swojego koloru ani kształtu. Dzieje się tak nie tylko wtedy, kiedy leży nieruszana w szufladzie, ale i gdy normalnie z niej korzystamy. Ingerencja kosmetyków, wody, minusowych temperatur nie wpływa w żaden sposób na wygląd biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej.