Nadeszła wiosna a z nią ciepłe, słoneczni dni. Oznacza to, że dzieci coraz chętniej przebywają na dworze w zabawie ze swoimi najbliższymi rówieśnikami. Częstym miejscem dziecięcych zabaw jest oczywiście plac zabaw, lecz niektóre dzieci nie zawsze mają taką możliwość spędzania wolnego czasu. Natomiast bardzo często zdarza się tak, że bardzo wiele dzieci posiada na swoim podwórku piaskownicę, czyli znane centrum dowodzenia każdego malucha. Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi uwielbiają się bawić piaskiem, budować wieżyczki, babki paskowe oraz wiele innych zabawnych konstrukcji. W piaskownicy dzieci potrafią przesiedzieć cały dzień, tworząc oraz projektować zamki z piasku z zawziętością niczym prawdziwi budowniczych. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka najlepszych propozycji dziecięcych zabawek do piaskownicy, które pokocha każde dziecko. Dzięki temu każdy maluch będzie posiadał zabawki oraz dziecięce narzędzia, które sprawią, że zabawa w piaskownicy przez całe lato będzie trwała w najlepsze.

Zabawkowe narzędzia

Każdy mały budowniczy musi posiadać odpowiedni sprzęt, który ułatwi stawianie budowli z piasku. Mamy tu na myśli oczywiście podstawowe dziecięce zabawki jak łopatka, wiaderko czy grabki. Dla frajdy dzieciaków warto zakupić również foremki do piaskownicy, dzięki którym po ułożeniu piasku w naczyniach można uzyskać określony kształt babeczki.

Dla chłopców

traktorki dla dzieci

Z myślą specjalnie dla chłopców stworzyliśmy dziecięcy zestaw, z którego ucieszy się każdy mały szkrab. Genialną zabawką dla dzieci do piaskownicy będą buldożery, koparki oraz traktorki dla dzieci, które sprawią frajdę każdemu chłopcu. Traktorki dla dzieci oraz zabawkowe pojazdy sprawią, że nasz mały budowniczy będzie mógł jeszcze bliżej poznać pracę budowniczego. Koparki oraz zabawkowe ciężarówki będą służyć do przewożenia piasku z jednego miejsca na drugie, niczym jak na prawdziwej budowie. Zabawa dla dzieci gwarantowana.

Dla dziewczynek

Dziewczynki, już od najmłodszych lat interesują się gotowaniem oraz codziennymi obowiązkami, które przykładowo wykonuje ich mama. W piaskownicy dzieci bardzo często lubią się bawić w przyrządzanie zmyślonego jedzenia, który wykonują właśnie przy pomocy piasku. Aby każda dziewczynka mogła przenieść swoją piaskownicę w prawdziwą dziecięcą kuchnię, zdecydowanie przydadzą się zabawkowe sztućce, łyżki do lodów z piasku oraz zabawkowe wafelki do lodów. Oprócz tego należy dokupić podstawowe plastikowe naczynia dziecięce jak miseczki, kubki, czy garnki.