Wybór sprzętu sportowego jest zawsze wyzwaniem. Sprzęt musi być kupowany indywidualnie. Ta zasada szczególnie dotyczy rolek, które powinny stać się przedłużeniem naszego ciała. Tylko wtedy będziemy w stanie opanować jazdę w stopniu, który pozwoli nam swobodnie cieszyć się treningiem. Każdy typ jazdy wymaga rolek o nieco innej konstrukcji, dlatego bardzo ważne jest, czy zamierzasz jeździć rekreacyjnie, czy może preferujesz szaleńczą jazdę i pęd powietrza. A może jednak wolisz slalom i robienie ciekawych trików na rolkach? Jak zatem dobrać sprzęt do konkretnego typu treningu.

Freestyle

Tego typu rolki pozwalają na wykonywanie slalomów i różnego rodzaju sztuczek. Świetnie nadają się także do miejskiej jazdy. W tym typie są Rolki Rollerblade Twister Pro 2016, które posiadają kółka o średnicy 80 milimetrów, które są idealne do tego typu aktywności. W rolkach do freestylu kółka powinny być ułożone dość ciasno, aby nie przedłużać płozy. Dzięki temu sprzęt wykazuje bardzo dobrą zwrotność.

Fitness i rekreacja

To największa grupa sprzętu, jaki jest dostępny na rynku. Rolki produkowane są z myślą o spokojniejszej, rekreacyjnej jeździe np. po parkach. Nadają się do jazdy na płaskim terenie. Średnica kółek waha się między 78 a 84 milimetrów, a zatem są dość małe. Stosowane tu łożyska to ABEC 5 oraz SG 5. Z kolei rolki Rollerblade Twister Pro 2016 posiadają łożyska ILQ, w których liczba kuleczek jest zredukowana o jedną. Takie rolki są idealne do tego, aby poprawić ogólną kondycję, zrzucić zbędne kilogramy. Są zwrotne i bardzo stabilne.

Szybkościowe

Kolejny rodzaj to rolki szybkościowe, które pozwalają rozwijać całkiem sporą prędkość. Idealne do sportowej jazdy. Takie modele możemy poznać po dużych kółkach, których średnica może sięgać nawet 110 milimetrów. Niższe buty o dużych kołach są przeznaczone dla sportowców, którzy mają duże doświadczenie i czują się pewnie podczas jazdy. Wyższe modele produkowane są z myślą o zawodnikach, którzy szukają jednocześnie dobrego ustabilizowania stopy.