Trendy w modzie mają to do siebie, że przemijają po to, by w wielkim stylu wracać po wielu latach. Schematy w modzie dość szybko się nudzą. Projektanci więc każdego roku poszukują nowych projektów często czerpiąc inspirację z ubiorów modnych kilka dekad temu. Jeśli więc chcemy wyróżniać się z tłumu i ubierać się w zgodzie z najnowszymi trendami to koniecznie śledzić musimy światowe pokazy mody. Tam bowiem wyznaczane są zupełnie nowe zasady stylizacyjne.

Spodnie zmieniają swoje oblicze

Szerokie spodnieSzerokie spodnie

 już od kilku lat walczą wytrwale o miejsce na rynku i znalezienie stałej klienteli. Do tej pory wąskie, kobiece fasony podkreślające sylwetkę nie chciały ustąpić im miejsca. W tym sezonie jednak sporo zaczyna się zmieniać i szerokie wersje spodni coraz częściej goszczą na ulicach. Można już mówić o wielkim powrocie tej garderoby i to w wyjątkowym stylu! Uważane są bowiem one we współczesnej wersji za wybitnie designerską odzież. Osoby, które decydują się dziś na szerokie spodnie wyrażają tym samym swoją miłość do mody oraz wysmakowanego stylu. Szersze fasony są idealnym wyborem dla odważnych fashionistek, którym bliskie jest wyznaczanie nowych trendów i stylizacyjne eksperymentowanie. Najbardziej popularne są kroje z wysokim stanem oraz o długości 3/4, odkrywające kostkę. Na ulice powracają także z wielką pompą niemal zapomniane już dzwony, najbardziej kojarzone z epoką flower power.

Legginsy i spodnie rurki - czy ich kadencja dobiega powoli końca?

Szerokie spodnie z wysokim stanem świetnie prezentują się w wersji eleganckiej i mogą być z powodzeniem noszone do szpilek. Taki styl idealnie pasuje zarówno na imprezę, jak i na co dzień do pracy. W tym drugim przypadku docenione z pewnością zostaną materiałowe spodnie melanżowe, o różnych odcieniach szarości, granatowe w pasy lub tradycyjne czarne, w tym też z szykownej eko skóry. Zestawione z białymi t-shirtami i eleganckimi, dopasowanymi, krótkimi sweterkami stworzą bardzo gustowną kreację. Na imprezy wybierajmy poszerzane spodnie uszyte z luksusowych, zwiewnych materiałów. Doskonałe w tym sezonie będą błyszczące, złote, srebrne lub miedziane tkaniny. Szerokie spodnie chętnie zakładane są również do butów sportowych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się krótsze fasony spodni, odsłaniające kostkę. Łącząc taką stylizację z luźną marynarką i efektowną chustą na pewno zachwycimy znajomych i przechodniów. Nie zapominajmy również o tym, że poszerzane spodnie 3/4 świetnie prezentują się z modnymi botkami i kozakami. Stwórz więc swój własny, unikalny styl, dzięki hitowym w tym sezonie szerokim spodniom!