Wiele rodzajów żeli i lakierów

Jaka jest różnica między tradycyjnym lakierem do paznokci a lakierem hybrydowym? Wie to pewnie każda szanująca się kosmetyczka, jednak istnieje duża szansa, że niewielu poza nimi. Wciąż pozostaje wiele dezinformacji oraz półprawd wokół długotrwałego, żelowego manicure i tego, co za sobą pociąga, nic dziwnego, że odpowiednią wiedzę mają tylko eksperci i specjaliści od tego tematu. Co więcej, same lakiery hybrydowe zaczęły się już dzielić na osobne podkategorie. Wyróżniamy bowiem dwa główne nurty żelowych lakierów do paznokci - gelish oraz szelak. Ale jaka jest naprawdę różnica między dwiema wiodącymi markami żelowymi? Poniżej znajduje się garść informacji, która pomoże wyjaśnić chociaż ten fragment lakierowej układanki.

Gelish wytrzymuje dłużej

lakier hybrydowe

Gelish to "żelowy lakier" i jest połączeniem zarówno tradycyjnego lakieru jak i żelu. To pierwszy tego typu produkt, który pojawił się na rynku. To czysty, cienki żel UV, który jest pigmentowany różnymi kolorami. Ten lakier hybrydowy nakłada się jak tradycyjny lakier, ale nosi się jak żel - dzięki czemu jest szczególnie korzystny dla tych, którzy mają nieco słabsze paznokcie. Jest również nieco grubszy niż konkurencyjne żele. Jednym z największych plusów dotyczących żelu Gelish jest to, że wytrzymuje on na paznokciach aż do trzech tygodni (tak, naprawdę aż tak długo) i ma aż ponad 100 odcieni do wyboru. Nie jest więc trudno znaleźć ten idealny dla siebie.

Shellac jest łatwiejszy do usunięcia

CND Shellac stał się tak popularny w branży kosmetycznej, że stał się nawet eponimem takim jak Hoover i Sellotape, choć nieco bardziej efektownym. Jest to "prawdziwy" hybrydowy "lakier do paznokci UV", co oznacza, że ​​używa rozpuszczalników w swojej formule - tak jak tradycyjne lakiery. Ma to na celu osiągnięcie znacznie cieńszej powłoki. Cieńsza powłoka jest bowiem dużo łatwiejsza do usunięcia. Efekt wygląda bardziej na wypolerowane paznokcie niż takie pokryte żelem, a do tego cechuje się wysokim połyskiem oraz niemal natychmiastowym czasem schnięcia. Podobnie jak Gelish, ma ponad 100 kolorów w swoim asortymencie. Lakier hybrydowy tego typu "wytrzymuje" na paznokciach nawet do dwóch tygodni, ale najlepsze jest to, że w razie potrzeby można go usunąć w zaledwie pięć minut. Na koniec ciekawostka - lakiery marki Shellac należą do jednych z najchętniej podrabianych marek kosmetycznych, więc jeżeli chcemy mieć pewność co do jakości produktów sygnowanych tą nazwą, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy są oryginalne.