Choć ubrania dla puszystych są coraz popularniejsze, to jednak świadomość związana z ich wybieraniem nadal nie jest wysoka. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy w ubraniach w dużym rozmiarze próbują się raczej skryć aniżeli wyeksponować zalety swojej sylwetki czy urody. Jak więc należy dobierać duże rozmiary w modzie męskiej, aby wyglądać w nich korzystnie?

Podstawową zaletą ubrań dla puszystych jest to, że stanowią one szansę dla osób o większych rozmiarach na zyskanie korzystnego wyglądu. Ich popularność przekłada się na korzystne ceny, dzięki czemu dziś nie jest już konieczne szycie tego rodzaju odzieży – wystarczy udać się do sprawdzonego sklepu albo zrobić zakupy w butiku internetowym. Niezbędna jest jednak wiedza o doborze rozmiarów.

Dlaczego to ważne?

Zdawać by się mogło, że w przypadku ubrań dla puszystych dobranie dokładnie idealnego modelu nie jest aż tak istotne. Nie jest to jednak prawda – tak samo jak w przypadku osób szczuplejszych, tak i u tych bardziej przy kości za mały albo za duży rozmiar będzie prezentował się po prostu niekorzystnie. Może to w znaczący sposób wpłynąć na pierwsze wrażenie, zwłaszcza np. podczas rozmowy o pracę. Co więcej, jest tez niekorzystne w przypadku osób o obniżonej pewności siebie; źle dobrane ubranie będzie eksponowało tuszę, a tego wielu panów po prostu nie chce.

Jak dobierać rozmiar?

Najlepiej jest po prostu ubranie zmierzyć. Warto pamiętać, aby nie kupować specjalnie ubrań za małych (np. w związku z planowaną dietą) czy za dużych (z perspektywą przytycia) – ubrania dla puszystych muszą być dopasowane do aktualnej sylwetki. Spodnie powinny być przede wszystkim wygodne w pasie oraz biodrach, a także mieć taką długość nogawek, aby nie wyglądać na zbyt krótkie czy zbyt długie. Koszule i t-shirty powinny mieć rękawy rozpoczynające się dokładnie na ramionach. Długie rękawy muszą sięgać do nadgarstka czy nawet połowy dłoni, zależnie od modelu ubrań dla puszystych, które akurat wybieramy. Jeśli nie możemy fizycznie zmierzyć na siebie ubrań, dobrze jest zmierzyć najlepiej dopasowane sztuki posiadanej odzieży i porównać z rozmiarami podanymi w tabeli.