Jednodniowy wyjazd w celu zwiedzania konkretnego miasta to dla dzieciaków niezapomniana przygoda. Takie inicjatywy organizowane przez szkołę i wychowawcę są świetnym pomysłem, dzięki któremu uczniowie mogą osobiście doświadczyć oglądania zabytków i słuchania ciekawych historii opowiedzianych przez przewodnika. Na samym początku konieczne jest ustalenie na spotkaniach wychowawczych dokładnego planu wyjazdu ze wszystkimi szczegółami, takimi jak pory posiłków. Kolejną sprawą jest spakowanie niezbędnych rzeczy, które będą potrzebne podczas całego dnia. Poniżej kilka wskazówek pomocnych przy organizowaniu listy przedmiotów.

Niezbędnik wycieczkowy- o czym należy pamiętać?

Plecaki dla dzieci

Nie wolno zapełniać plecaka po same brzegi. Warto skupić się tylko na najpotrzebniejszych elementach. Bagaż wycieczkowy powinien zawierać dokumenty i niewielką sumę pieniędzy. Może się okazać, że prócz magnesu na lodówkę, dziecko będzie chciało kupić coś więcej. Nie należy przekazywać za dużej kwoty z uwagi na możliwość zgubienia. Inne elementy to lekkie przekąski, woda, telefon oraz czapka z daszkiem w razie mocnego słońca. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe, należy powiadomić o tym opiekuna wycieczki i przekazać stosowną apteczkę z instrukcją podawania dawki.  

W co zapakować najpotrzebniejsze rzeczy?

Dziecko musi mieć pełną swobodę ruchów podczas wycieczki i wolne ręce. Najwygodniej będzie przenosić wszystko w podręcznym plecaku w optymalnej wielkości. Nie może to być wielki tornister ani też malutka torebka. Plecaki dla dzieci na wycieczkę charakteryzują się ciekawymi wzorami i kolorami. Warto przed zakupem zasięgnąć rady dziecka, jaka barwa odpowiada mu najbardziej, by nie kupić czegoś, co może się nie spodobać. Jeżeli chodzi o konstrukcję, plecaki dla dzieci powinny być uszyte z dobrej jakości materiałów. Nieprzemakalne tkaniny ochronią wnętrze i rzeczy osobiste przed niespodziewanym deszczem. Kolejną rzeczą jest duża ilość przegródek. Taka budowa zapewni ochronę wszystkim dokumentom i delikatnym przedmiotom jak telefon. Plecaki dla dzieci muszą mieć również usztywniany tył i szerokie szelki. Takie rozwiązanie będzie idealne, ponieważ dziecko nie będzie zmęczone noszeniem własnych przedmiotów przez cały dzień wycieczki, która może skończyć się późnym popołudniem. Nawet jednodniowe wyjazdy mogą być przeżyciem dla niektórych dzieci, dlatego konieczne jest przygotowanie malucha na tę ekscytującą chwilę. Jeżeli stres dotyczy jazdy autokarem, należy dokładnie wytłumaczyć, że prócz kolegów i koleżanek, na miejscu będzie też wychowawca. Opłaci się również kierować uwagę na wszystkie zalety podróży oraz wyznaczenie specjalnego zadania jak na przykład zakupienie pamiątki do domu.