Istnieje wiele ciekawych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić zarówno podczas dłuższego wyjazdu wakacyjnego, jak i dla weekendowego relaksu. Coraz popularniejsze stają się wśród krajan aktywności sportowe uprawiane również przez osoby początkujące – w tym także trekkingi. Tymczasem Beskid Śląski doskonale nadaje się dla osób, które zarówno dopiero zaczynają przygodę z wędrówkami, jak i oczekują przyjemnych wycieczek. Na początku pragniemy zaznaczyć, że wpis został stworzony przy współpracy z http://www.milezowka.pl. W ramach wdzięczności zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą Z uwagi na położenie bardzo dużo osób jadących w Beskid Śląski wybiera Ustroń. Noclegi jest tutaj bardzo łatwo znaleźć z uwagi na fakt, że jest to miejscowość prowadzona przede wszystkim pod kątem turystycznym oraz uzdrowiskowym. Bliskość rozmaitych szlaków – niektóre z nich wychodzą wprost z centrum miasta – czyni tę lokalizację idealną bazą wypadową do dalszych i bliższych wędrówek. ustroń noclegi

Szlaki z centrum miasta

Warto wiedzieć, jakie propozycje dla wędrowców oferuje Ustroń – noclegi bowiem często dobieramy pod względem bliskości rozmaitych szlaków. Warto więc mieć świadomość, że w wielu przypadkach cześć szlaków turystycznych wychodzi wprost z centrum miasta, choć na ogół są to szlaki spacerowe, idealne dla osób przebywających tutaj w celach uzdrowiskowych czy po prostu nieprzygotowanych do dłuższych wędrówek. Jednocześnie jednak z niedalekich części uzdrowiska czy tez z okolicznych miejscowości można dotrzeć do wielu szlaków dłuższych, wymagających odpowiedniego przygotowania kondycyjnego do samej wędrówki.

Nie tylko w mieście

Dla osób, które wybierają z przyczyn bliskości szlaków czy możliwości wędrowania Ustroń, noclegi nie kończą się jedynie w mieście. Dobrze jest wiedzieć, gdzie leżą najbardziej znane schroniska górskie oraz w którym miejscu można liczyć na przyjemny wypoczynek po wielu godzinach marszu. To pozwala stworzyć ciekawą perspektywę wędrowania np. przez kilka dni, zwłaszcza dla osób, które w ten sposób chcą zdobyć odznakę górską. Dobrze jest jednak pamiętać, że takie noclegi również trzeba rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, co nie zawsze jest łatwe.