Nowe wnętrze w pięć minut

Czasem mamy ochotę na zmianę. Meble już nam się opatrzyły, kolory zbladły, wszystko wydaje się zwyczajne i mało ciekawe. Ale do wielkich zmian potrzeba sporych pieniędzy. Co więcej, możemy po prostu nie mieć czasu ani ochoty na remont domu czy mieszkania. Ale pokusa zmiany nie chce nas opuścić. Może więc warto zastanowić się nad nowymi dekoracjami do domu? Niewielka odmiana potrafi czasem zdziałać cuda.

Czas na kolor

Co prawda w modzie jest minimalizm, biel, szarość i stal, ale czasem warto wnieść do życia trochę kolorów. Nie powinniśmy się ich bać, tym bardziej, że w każdej chwili możemy je zmienić. Jeśli nie mamy ochoty na wielkie malowanie ścian, to może skusimy się chociaż na błękitną zastawę do kuchni, pomarańczowy wazon albo zieloną figurkę słonia, który nie tylko przyniesie nam szczęście, ale też ożywi każde wnętrze. Odpowiedni wybór dekoracji do domu nie tylko odświeży salon czy sypialnię, ale nada im zupełnie nowego charakteru. A jeśli któryś z kolorów nam się opatrzy, możemy łatwo z niego zrezygnować. Dekoracjami do domu możemy żonglować jak tylko chcemy, bawiąc się w dekoratora wnętrz.

Włącz światło

Myśląc o dekoracjach do domu nie zawsze myślimy o oświetleniu, mając je jedynie za podstawowy element wyposażenia. Lampa ma dawać światło, to jasne jak żarówka, ale zapominamy, że odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi ocieplić nawet najbardziej oziębłe pomieszczenie. Dlatego oprócz jednej głównej lampy warto zastanowić się nad mniejszymi lampkami postawionymi w rogu pokoju albo na stoliku przy fotelu. Dzięki tej drugiej możemy na przykład stworzyć przytulny kącik dla każdego bibliofila. Wystarczy pamiętać, by przy fotelu czekała zawsze dobra książka. Dekoracje do domu pozwalają nam zmienić całkowicie charakter pomieszczenia nie narażając się na większe wydatki. Możemy szukać ich w dużych sklepach, w sieci albo na pchlich targach. Dekoracje do domu nie muszą być drogie, by być efektowne. Wystarczy dobry pomysł, trochę czasu, czasem łut szczęścia, by upolować prawdziwą okazję. Artykuł został przygotowany we współpracy ze sklepem birdsoflove.pl, specjalizującym się w sprzedaży dekoracji do domu i ogrodu.