Podróże sposobem na życie

samolotPodróże to przede wszystkim wypoczynek, ale też fascynująca przygoda. Co jednak zrobić, gdy uwielbiamy zwiedzać świat, ale nie pozwalają na to fundusze? Jest kilka pomysłów na to, aby z podróżowanie stało się naszym sposobem na życie.

Niejeden z nas chciałby rzucić pracę, sprzedać wszystko, co ma i wyjechać w egzotyczną podróż. Pomysł jest dobry, ale pieniądze przecież kiedyś się skończą. Co wtedy? Każdy, kto ma ochotę na tak radykalną zmianę powinien uważnie przeczytać kilka naszych porad. Niektóre z nich opublikujemy w kolejnym wpisie.

Pierwszy i najbardziej oczywisty pomysł- zostań stewardessą/stewardem. Linie lotnicze nie szczędzą na opłacaniu swoich pracowników. Aby zdobyć należyty zawód, musisz najpierw ukończyć szkolę dla stewardes/stewardów. Wymagania wobec potencjalnego pracownika są bardzo duże, jednak warto poświecić trochę czasu na naukę, aby móc się później cieszyć zwiedzaniem różnych zakątków świata. Przede wszystkim musisz cieszyć się dobrym zdrowiem, wykazywać wysoką kulturą osobistą i dbać o wygląd. Obowiązkiem jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych, w tym angielskiego. Nie możesz mieć tatuaży, kolczyków w nietypowych miejscach, odznaczać się odpornością na stres, dobrym wzrokiem, opanowaniem. W prawdzie każdy lot wymaga mobilizacji, ale za to nienormowany czas pracy daje spora swobodę w zwiedzaniu różnych zakątków świata.

Podobną pracę mają pracownicy linii rejsowych. Zatrudnienie się na statku to też całkiem dobry sposób na połączenie zarobku i poznawania świata. Tutaj jest szersze pole do popisu, ponieważ na statkach są potrzebni różni fachowcy: barmani, kucharze, kelnerzy, ratownicy (w tym medyczni), sprzątacze, mechanicy, pielęgniarki, a nawet fryzjerzy, kosmetyczki, czy opiekunki do dzieci, animatorzy (wszystko zależy od długości rejsu). Jak się już domyślasz- im większy przewoźnik, tym ciekawsze rejsy. Jeżeli jednak duża firma nie będzie zainteresowana zatrudnieniem pracownika bez doświadczenia, zwróć uwagę na mniejsze statki. W przypadku mniejszych firm nie możesz liczyć na podróże „na koniec świata”, ale z pewnością zdobędziesz cenne doświadczenie, które z kolei pozwoli zdobyć pracę u dużego przewoźnika.