statekW poprzednim wpisie poruszyliśmy ciekawy temat- czy da się podróżować i zarabiać jednocześnie? Czy można rzucić wszystko i wybrać się na zwiedzanie świata bez strachu o finanse i szybko topniejące oszczędności? Okazuje się, że tak i nie jest to wcale trudne. Koniecznie przeczytajcie nasze kolejne pomysły na to, jak zostać obieżyświatem i mieć pełną kieszeń.

Język angielski jest językiem uniwersalnym i posługuje się nim niemal cały świat. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, abyś został nauczycielem angielskiego. Zatrudnienie się jako nauczyciel nie będzie możliwe we wszystkich miejscach (w szkołach i uniwersytetach), ale jako nauczyciel indywidualny bez problemu znajdziesz zajęcie. Do tego będzie potrzebować specjalnego certyfikatu, który potwierdza kompetencje danego nauczyciela. Zdobycie go nie jest trudne, pod warunkiem, ze znasz język perfekcyjnie. Oprócz tego przyda się także przejście kursu dla nauczycieli i podstawy psychologii, gdzie nauczysz się, jak postępować z uczniami. Nauczyciele angielskiego są szczególnie pożądani w Ameryce Południowej i Azji i tam tez proponujemy rozpocząć swoje poszukiwania.

Dobrym sposobem jest stanie się podróżnikiem- blogerem. Możesz jeździć po całym świecie i opisywać to na swojej stronie, okraszać to fotografiami. Niektórzy nie mają żadnej możliwości i szansy na dalekie podróże, zatem z chęcią przeczytają Twoja relację z egzotycznych miejsc. Niektórzy nawet wydają swoje książki z wspomnieniami z wypraw i poradniki dla tych, którzy chcą wybrać się w podobne miejsca. Jeżeli strona będzie miała dużą aktywność, stanie się atrakcyjna dla reklamodawców. W ten sposób zarobisz na kolejne wyprawy.

Podobną pracę, jak bloger maja vlogerzy, czyli osoby, które nie posługują się językiem pisanym, ale nagrywają filmy ze swoimi podróżami. Tutaj również można zarobić na tej samej zasadzie, co w przypadku bloga.

Ostatni, choć dość karkołomny pomysł to zrobienie własnego programu podróżniczego wraz ze stacją telewizyjną. Format już jest znany od dziesiątek lat, dlatego pomysł musi być wyjątkowo oryginalny i ciekawy, aby był w stanie przyciągnąć uwagę widzów.